DD62S32S60T2S-50 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD62S32S60T2S-50 is not available
DD62S32S60T2S-50
DigiKey Part Number
4306-DD62S32S60T2S-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD62S32S60T2S-50
Description
DD62S32S60T2S-50
Detailed Description
62 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
5A
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C