DD62S32S60T20-14 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD62S32S60T20-14 is not available
DD62S32S60T20-14
DigiKey Part Number
4306-DD62S32S60T20-14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD62S32S60T20-14
Description
DD62S32S60T20-14
Detailed Description
62 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C