DD62S10000/AA-14 is available for purchase but is not normally stocked.
Amphenol Positronic
In Stock: 38
In Stock: 0
In Stock: 22
In Stock: 25
Image for DD62S10000/AA-14 is not available
DD62S10000/AA-14
DigiKey Part Number
4306-DD62S10000/AA-14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD62S10000/AA-14
Description
DD62S10000/AA-14
Detailed Description
62 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C