DD26M4R80T20/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD26M4R80T20/AA is not available
DD26M4R80T20/AA
DigiKey Part Number
4306-DD26M4R80T20/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26M4R80T20/AA
Description
DD26M4R80T20/AA
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
5A
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C