DD26M4B30T2X/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD26M4B30T2X/AA is not available
DD26M4B30T2X/AA
DigiKey Part Number
4306-DD26M4B30T2X/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26M4B30T2X/AA
Description
DD26M4B30T2X/AA
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C