DD26M4B30T2S/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD26M4B30T2S/AA is not available
DD26M4B30T2S/AA
DigiKey Part Number
4306-DD26M4B30T2S/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26M4B30T2S/AA
Description
DD26M4B30T2S/AA
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C