DD26M4B80T0/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
New at DigiKey
Image for DD26M4B80T0/AA is not available
DD26M4B80T0/AA
DigiKey Part Number
4306-DD26M4B80T0/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26M4B80T0/AA
Description
DD26M4B80T0/AA
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C