DD104S4R7000/AA is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Amphenol Positronic
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Amphenol Positronic
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 3
104 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
DD104S4R7000/AA
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
DD104S4R7000/AA
DigiKey Part Number
4306-DD104S4R7000/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD104S4R7000/AA
Description
CONN D-SUB HD RCPT 104P R/A SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
DD104S4R7000/AA Models
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
Flash
Packaging
Box
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C