SDD104S4R700G/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 3
Image for SDD104S4R700G/AA is not available
SDD104S4R700G/AA
DigiKey Part Number
4306-SDD104S4R700G/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDD104S4R700G/AA
Description
SDD104S4R700G/AA
Detailed Description
104 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C