ARRKP5062-S915B
DigiKey Part Number
535-14509-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ARRKP5062-S915B
Description
RF ANT 915MHZ CER PATCH MMCX SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA General Purpose Ceramic Patch MMCX Surface Mount
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Abracon LLC
VSWR
2
Series
Return Loss
-10dB
Packaging
Bulk
Gain
3dBi
Part Status
Active
Termination
MMCX
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Mounting Type
Surface Mount
Frequency (Center/Band)
915MHz
Height (Max)
0.244" (6.20mm)
Frequency Range
902MHz ~ 928MHz