ANT-915-NUB-SMA
DigiKey Part Number
343-ANT-915-NUB-SMA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-915-NUB-SMA
Description
RF ANT 915MHZ SHORT WHIP SMA
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM, LoRaWAN, LPWA Whip, Straight SMA Male Connector Mount
EDA/CAD Models
ANT-915-NUB-SMA Models
VSWR
2.6
Packaging
Bag
Gain
3.9dBi
Part Status
Active
Power - Max
25 W
Termination
SMA Male
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band)
915MHz
Height (Max)
0.697" (17.70mm)
Frequency Range
902MHz ~ 930MHz