ANT-915-CPA
DigiKey Part Number
343-ANT-915-CPA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-915-CPA
Description
RF ANT 915MHZ PATCH ISM 25X25
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM, RFID Ceramic Patch Pin Adhesive
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ANT-915-CPA Models
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
TE Connectivity Linx
VSWR
1.2
Series
Return Loss
-21.1dB
Packaging
Tray
Gain
1.5dBi
Part Status
Active
Power - Max
8 W
RF Family/Standard
General ISM
Termination
Pin
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
915MHz
Height (Max)
0.200" (4.00mm)
Frequency Range
909MHz ~ 921MHz