AK5DAF1-156.2500T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Raltron Electronics
ECS Inc.
In Stock: 109
SiTime
SiTime
Suntsu Electronics, Inc.
In Stock: 940
Suntsu Electronics, Inc.
In Stock: 566
Renesas Electronics Corporation
In Stock: 72
156.25 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
AK5DAF1-156.2500T
DigiKey Part Number
535-AK5DAF1-156.2500TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AK5DAF1-156.2500T
Description
XTAL OSC XO 156.25MHZ 3.3V LVDS
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
AK5DAF1-156.2500T Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
27mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (5x3)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)