ECX-L35CN-156.250-TR
DigiKey Part Number
50-ECX-L35CN-156.250-TR-ND - Tape & Reel (TR)
50-ECX-L35CN-156.250-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
50-ECX-L35CN-156.250-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECX-L35CN-156.250-TR
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVDS SMD
Detailed Description
156.25 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
20mA
Supplier Device Package
6-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)