PNP100JR-52-0R27 is available for purchase but is not normally stocked.
YAGEO
In Stock: 2 985
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
270 mOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Wirewound
PNP100JR-52-0R27
DigiKey Part Number
PNP100JR-52-0R27-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PNP100JR-52-0R27
Description
RES 0.27 OHM 5% 1W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
PNP100JR-52-0R27 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Active
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.248" L (2.50mm x 6.30mm)