CC1206ZPY5V9BB334 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
0.33 µF -20%, +80% 50V Ceramic Capacitor Y5V (F) 1206 (3216 Metric)
CC1206ZPY5V9BB334
DigiKey Part Number
13-CC1206ZPY5V9BB334TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1206ZPY5V9BB334
Description
CAP CER 0.33UF 50V Y5V 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CC1206ZPY5V9BB334 Models
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
-20%, +80%
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)