CC0603MRX7R9BB331 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
YAGEO
In Stock: 7 290
Datasheet
Similar
Similar
In Stock: 327
Direct
Knowles Syfer
Direct
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
Knowles Syfer
330 pF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
YAGEO MLCC Capacitors in Artificial Inteligence (AI) Applications
CC0603MRX7R9BB331
DigiKey Part Number
CC0603MRX7R9BB331-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0603MRX7R9BB331
Description
CAP CER 330PF 50V X7R 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
CC0603MRX7R9BB331 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)