AT0805BRD073K32L is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale Thin Film
Upgrade
Vishay Dale
Vishay Dale
TE Connectivity Passive Product
Panasonic Industry
Vishay Dale Thin Film
Susumu
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
3.32 kOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
AT0805BRD073K32L
DigiKey Part Number
AT0805BRD073K32L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AT0805BRD073K32L
Description
RES SMD 3.32K OHM 0.1% 1/8W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
AT0805BRD073K32L Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)