RT0805BRD073K32L is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay
Susumu
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
Vishay Dale
Vishay Dale
Upgrade
Vishay Dale Thin Film
Vishay Dale Thin Film
Susumu
3.32 kOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film
RT0805BRD073K32L
DigiKey Part Number
13-RT0805BRD073K32LTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-RT0805BRD073K32LCT-ND - Cut Tape (CT)
13-RT0805BRD073K32LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RT0805BRD073K32L
Description
RES SMD 3.32K OHM 0.1% 1/8W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
RT0805BRD073K32L Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)