AA2512FK-072R4L is available for purchase but is not normally stocked.
YAGEO
In Stock: 2 088
Vishay Dale
2.4 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
AA2512FK-072R4L
DigiKey Part Number
AA2512FK-072R4L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AA2512FK-072R4L
Description
RES SMD 2.4 OHM 1% 1W 2512
Detailed Description
EDA/CAD Models
AA2512FK-072R4L Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)