20KPA64A/B is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
104V Clamp 194.2A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
20KPA64A/B
DigiKey Part Number
13-20KPA64A/BTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
20KPA64A/B
Description
TVS DIODE 64VWM 104VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
104V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
194.2A
Series
Power - Peak Pulse
20000W (20kW)
Packaging
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
64V
Voltage - Breakdown (Min)
71.5V