MKS4D031003C00KH00 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for MKS4D031003C00KH00 is not available
MKS4D031003C00KH00
DigiKey Part Number
1928-MKS4D031003C00KH00TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MKS4D031003C00KH00
Description
CAP FILM 0.1UF 10% 100VDC RADIAL
Detailed Description
0.1 µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)
0.354" (9.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - AC
63V
Voltage Rating - DC
100V