TEC-30-40-127
DigiKey Part Number
345-1732-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TEC-30-40-127
Description
PELTIER TEC 30X30X4MM 2.5A
Detailed Description
TEC (Thermoelectric Cooler) 21.4W @ 25°C 2.5 A 90°C
Category
Height
4.00mm
Current - Max
2.5 A
Voltage - Max
15.4 V
Resistance
5.38 Ohms
Operating Temperature
90°C
Size / Dimension
Square - 30.00mm L x 30.00mm W
Qmax @ Th
21.4W @ 25°C
Base Product Number
Delta Tmax @ Th
67°C @ 25°C