TEC-30-32-127
DigiKey Part Number
345-1733-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TEC-30-32-127
Description
PELTIER TEC 30X30X3.2MM 3.9A
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
TEC (Thermoelectric Cooler) 33.4W @ 25°C 3.9 A 90°C
Category
Height
3.20mm
Manufacturer
Wakefield Thermal Solutions
Number of Stages
1
Series
Current - Max
3.9 A
Packaging
Bulk
Voltage - Max
15.4 V
Part Status
Active
Resistance
3.37 Ohms
Type
TEC (Thermoelectric Cooler)
Operating Temperature
90°C
Size / Dimension
Square - 30.00mm L x 30.00mm W
Features
Lead Wires, Sealed - Silicone RTV
Qmax @ Th
33.4W @ 25°C
Base Product Number
Delta Tmax @ Th
67°C @ 25°C