1091QM7-24V
DigiKey Part Number
L50187-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1091QM7-24V
Description
LED PNL IND YELLOW QUICK CON
Detailed Description
LED Panel Indicator Yellow 24V Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
EDA/CAD Models
1091QM7-24V Models
Category
Lens Color
Yellow
Voltage
24V
Panel Cutout Dimensions
0.50" (12.70mm)
Lamp Color
Yellow
Termination Style
Quick Connect - 0.187" (4.7mm)