1091QM5-24V
DigiKey Part Number
L50185-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1091QM5-24V
Description
LED PNL IND GREEN QUICK CON
Detailed Description
LED Panel Indicator Green 24V Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
EDA/CAD Models
1091QM5-24V Models
Category
Lens Color
Green
Voltage
24V
Panel Cutout Dimensions
0.50" (12.70mm)
Lamp Color
Green
Termination Style
Quick Connect - 0.187" (4.7mm)