CDR33BX104AKWSAT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
In Stock: 1 340
Datasheet
Direct
KEMET
Direct
KYOCERA AVX
KEMET
In Stock: 688
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor BX 1210 (3225 Metric)
CDR33BX104AKWSAT
DigiKey Part Number
720-CDR33BX104AKWSATCT-ND - Cut Tape (CT)
720-CDR33BX104AKWSATDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR33BX104AKWSAT
Description
CAP CER 0.1UF 50V BX 1210
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CDR33BX104AKWSAT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Failure Rate
S (0.001%)
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.049" (1.25mm)