CDR33BX104AKYS | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CDR33BX104AKYS |
Description | CAP CER 0.1UF 50V BX 1210 |
Manufacturer Standard Lead Time | 54 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor BX 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CDR33BX104AKYS Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Applications |
Series | Failure Rate S (0.001%) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 1210 (3225 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.059" (1.50mm) |