CDR01BX102BKMSAJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
KEMET
KEMET
1000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor BX 0805 (2012 Metric)
CDR01BX102BKMSAJ
DigiKey Part Number
CDR01BX102BKMSAJ-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR01BX102BKMSAJ
Description
CAP CER 1000PF 100V BX 0805
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CDR01BX102BKMSAJ Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Failure Rate
S (0.001%)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)