CDR01BP101BJWSAJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Upgrade
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 888
KEMET
In Stock: 75
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
In Stock: 25
100 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor BP 0805 (2012 Metric)
CDR01BP101BJWSAJ
DigiKey Part Number
CDR01BP101BJWSAJ-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR01BP101BJWSAJ
Description
CAP CER 100PF 100V BP 0805
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CDR01BP101BJWSAJ Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Failure Rate
S (0.001%)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)