T97F226K063EAB is out of stock and can be placed on backorder.
Datasheet
In Stock: 270
22 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 63 V 3024 (7660 Metric) 250mOhm
T97F226K063EAB
DigiKey Part Number
718-T97F226K063EABTR-ND - Tape & Reel (TR)
718-T97F226K063EABCT-ND - Cut Tape (CT)
718-T97F226K063EABDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T97F226K063EAB
Description
CAP TANT 22UF 10% 63V 3024
Detailed Description
EDA/CAD Models
T97F226K063EAB Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
250mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
3024 (7660 Metric)
Size / Dimension
0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.201" (5.10mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
F
Voltage - Rated
63 V