TNPW04021K37BEED is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 908
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
YAGEO
In Stock: 13 148
1.37 kOhms ±0.1% 0.13W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
TNPW0402
TNPW04021K37BEED
DigiKey Part Number
TNPW04021K37BEED-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TNPW04021K37BEED
Description
RES 1.37K OHM 0.1% 0.13W 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
TNPW04021K37BEED Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)