ERA-2AEB1371X is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 87
Datasheet
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 3 220
Datasheet
Direct
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 908
Direct
Vishay
In Stock: 0
Susumu
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
YAGEO
Vishay Dale
Upgrade
Susumu
Upgrade
1.37 kOhms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film