RWR82NR350FSRSL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Parametric Equivalent
350 mOhms ±1% 1.5W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Non-Inductive Wirewound
RWR82NR350FSRSL
DigiKey Part Number
RWR82NR350FSRSL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR82NR350FSRSL
Description
RES 0.35 OHM 1.5W 1% AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±650ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension
0.078" Dia x 0.312" L (1.98mm x 7.92mm)
Failure Rate
S (0.001%)