RWR82N6490DRRSL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
649 Ohms ±0.5% 1.5W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Non-Inductive Wirewound
RWR82N6490DRRSL
DigiKey Part Number
RWR82N6490DRRSL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR82N6490DRRSL
Description
RES 649 OHM 1.5W 0.5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RWR82N6490DRRSL Models
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension
0.078" Dia x 0.312" L (1.98mm x 7.92mm)
Failure Rate
R (0.01%)