RWR81S49R9FPBSL is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Dale
In Stock: 34
Datasheet
In Stock: 53
Upgrade
In Stock: 0
Upgrade
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
49.9 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound
RWR81S49R9FPBSL
DigiKey Part Number
RWR81S49R9FPBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR81S49R9FPBSL
Description
RES 49.9 OHM 1W 1% WW AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RWR81S49R9FPBSL Models
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Failure Rate
P (0.1%)