RWR80S6R19FRRSL | |
|---|---|
DigiKey Part Number | RWR80S6R19FRRSL-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RWR80S6R19FRRSL |
Description | RES 6.19 OHM 2W 1% WW AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 6.19 Ohms ±1% 2W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RWR80S6R19FRRSL Models |
Category | Features Military, Moisture Resistant |
Mfr | Temperature Coefficient ±50ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 250°C |
Packaging Tape & Reel (TR) | Package / Case |
Part Status Active | Supplier Device Package Axial |
Resistance | Size / Dimension 0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm) |
Tolerance | Number of Terminations 2 |
Power (Watts) | Failure Rate R (0.01%) |