RWR78S6041DRBSL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
6.04 kOhms ±0.5% 10W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound
RWR78S6041DRBSL
DigiKey Part Number
RWR78S6041DRBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR78S6041DRBSL
Description
RES 6.04K OHM 10W 0.5% WW AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RWR78S6041DRBSL Models
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Failure Rate
R (0.01%)