RN60D4531FR36 is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
In Stock: 34
4.53 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film
RN60D4531FR36
DigiKey Part Number
RN60D4531FR36-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN60D4531FR36
Description
RES 4.53K OHM 1/4W 1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN60D4531FR36 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)