RLR32C10R0GRRE6 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
Direct
Datasheet
Upgrade
Upgrade
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
In Stock: 393
10 Ohms ±2% 1W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RLR32C10R0GRRE6
DigiKey Part Number
RLR32C10R0GRRE6-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLR32C10R0GRRE6
Description
RES 10 OHM 2% 1W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RLR32C10R0GRRE6 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate
R (0.01%)