RLR32C10R0GRB14
DigiKey Part Number
541-RLR32C10R0GRB14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLR32C10R0GRB14
Description
RES 10 OHM 2% 1W AXIAL
Detailed Description
10 Ohms ±2% 1W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RLR32C10R0GRB14 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate
R (0.01%)