RL20S223GRE6
DigiKey Part Number
541-RL20S223GRE6TR-ND - Tape & Reel (TR)
541-RL20S223GRE6CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RL20S223GRE6
Description
RES 22K OHM 1/2W 2% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 kOhms ±2% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
RL20S223GRE6 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)