RL20S223GRE5 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RL20S223GRE5 |
Description | CMF-20 22K 2% T-00 RL20S223G RE5 |
Manufacturer Standard Lead Time | 31 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 kOhms ±2% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film |
Datasheet | Datasheet |
Category | Composition |
Mfr | Features Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety |
Series | Temperature Coefficient ±200ppm/°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Operating Temperature -65°C ~ 175°C |
Part Status Active | Package / Case |
Resistance | Supplier Device Package Axial |
Tolerance | Size / Dimension 0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm) |