CW0104R700JE12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 438
Datasheet
Direct
In Stock: 0
Similar
C&B/RESI
In Stock: 196
4.7 Ohms ±5% 13W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
CW0104R700JE12
DigiKey Part Number
CW0104R700JE12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW0104R700JE12
Description
RES 4.7 OHM 13W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CW0104R700JE12 Models
Features
Moisture Resistant
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)