PWWR0013F4R70K9
DigiKey Part Number
4506-PWWR0013F4R70K9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PWWR0013F4R70K9
Description
4.7 OHMS 1% 13W 100PPM/
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 Ohms ±1% 13.5W Through Hole Resistor Axial Wirewound
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.374" Dia x 1.949" L (9.50mm x 49.50mm)