CW0104R700JB14 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Similar
C&B/RESI
In Stock: 196
4.7 Ohms ±5% 13W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
CW0104R700JB14
DigiKey Part Number
CW0104R700JB14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW0104R700JB14
Description
RES 4.7 OHM 13W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CW0104R700JB14 Models
Category
Composition
Mfr
Features
Moisture Resistant
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)