CW0101R000JB123 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 828
1 Ohms ±5% 13W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
CW0101R000JB123
DigiKey Part Number
CW0101R000JB123-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW0101R000JB123
Description
RES 1 OHM 13W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CW0101R000JB123 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)