CW0101R000HS73 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1 Ohms ±3% 13W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
CW0101R000HS73
DigiKey Part Number
CW0101R000HS73-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW0101R000HS73
Description
RES 1 OHM 13W 3% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CW0101R000HS73 Models
Features
Moisture Resistant
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)