CW00539R00JE73
DigiKey Part Number
541-CW00539R00JE73TR-ND - Tape & Reel (TR)
541-CW00539R00JE73CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW00539R00JE73
Description
RES 39 OHM 6.5W 5% AXIAL
Detailed Description
39 Ohms ±5% 6.5W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
EDA/CAD Models
CW00539R00JE73 Models
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.22mm)