CW005330R0JB12
DigiKey Part Number
541-CW005330R0JB12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW005330R0JB12
Description
CW-5 330 5% B12
Detailed Description
330 Ohms ±5% 6.5W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
Mfr
Features
Moisture Resistant
Series
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.22mm)